Автор:
КОНСОРЦІУМ
Поділитись:

16 червня 2024 року Київ став епіцентром боротьби за права ЛГБТІК+ спільноти.

(фото — Суспільне/Олександр Магула)

Марш рівності, який зібрав представників та представниць ЛГБТІК+, військових, ветеранів війни та дипломатів, став потужною демонстрацією єдності та рішучості у відстоюванні рівності та недискримінації.

Напередодні Маршу, 1 червня, набула чинності історична правова норма — пряма заборона поширення висловлювань, що розпалюють ненависть, ворожнечу чи жорстокість на підставах сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОҐІ) в українському сегменті YouTube та на інших відеоплатформах. Ця зміна — результат наполегливої співпраці уряду, парламенту, Євросоюзу та громадянського суспільства, зокрема ЛГБТІ-організацій.

Закон про імплементацію європейських норм не просто забороняє дискримінаційну риторику, а й включає СОҐІ до переліку захищених ознак нарівні з расою, релігією та національністю. Це — революційний крок, рекомендований минулими ЛГБТІ-конференціями України.

Попри війну, близько 500 сміливців вийшли на вулиці Києва, щоб заявити про свої права. У щільному кільці поліції вони пройшли 100 метрів, скандуючи гасла рівності.

“Ми воюємо на рівні з усіма, але не знаємо, що буде з нашими коханими, якщо їх поранять чи захоплять у полон. Нам потрібні юридичні гарантії”, — підкреслив ветеран Дмитро.

Учасники вимагали ухвалення законів про цивільні партнерства та проти дискримінації.

“Законопроєкт 5488 криміналізує будь-яку нетерпимість. Зараз напади на ЛГБТ караються лише смішними штрафами”, — пояснила активістка Вероніка.

Підтримати ЛГБТІК+ прийшли й іноземні дипломати. Посол Франції Гаель Вейсьєр заявив:

“Я пишаюсь тим, що стою тут, підтримую вас і ваші бажання, навіть в умовах війни”.

Противники маршу спробували зірвати захід альтернативною акцією “за традиційні цінності”, але марно — поліція забезпечила повну безпеку учасників.

Анна Шаригіна, голова “КиївПрайд”, пояснила короткий формат маршу перервою у 2 роки через безпекові побоювання. Вона пообіцяла масштабніший захід наступного року і наголосила на терміновості ухвалення законів 5488 та про цивільні партнерства.

Офіційна позиція міської влади Києва, висловлена першим заступником голови КМДА Миколою Поворозником, засвідчила підтримку Маршу Рівності та закликала киян і гостей столиці до толерантності й взаємоповаги. У своєму зверненні напередодні заходу Поворозник наголосив, що головним завданням є забезпечення безпеки всіх учасників, незалежно від їхньої сексуальної орієнтації, ґендерної ідентичності, національності, віросповідання чи інших ознак.

Київська міська державна адміністрація (КМДА) у соцмережах також підтримала цей заклик, нагадуючи, що Марш Рівності — це передусім про права людини та право кожного залишатися собою. Така позиція міської влади є надзвичайно важливою в контексті поляризації суспільства навколо питань рівності та недискримінації.

Підсумовуючи усе, можна зробити позитивний висновок — держава Україна дотримується обіцянок, та тримає впевнений курс на повну рівність для всіх громадян. Хоча й вона подає ці сигнали у такий неочевидний, непрямий спосіб. А фундаментальні зміни починаються з малих кроків у правильному напряму.

Новини

Verified by MonsterInsights