Автор:
КОНСОРЦІУМ
Поділитись:

5 грудня ми відзначаємо Міжнародний день волонтерів — свято, яке присвячене людям, які добровільно допомагають іншим у різних сферах діяльності, сприяючи економічному і соціальному розвитку.

В Україні волонтерський рух набув особливого значення після початку російської агресії у 2014 році. Багато волонтерів допомагали захисникам України, збираючи та доставляючи їм необхідне спорядження, ліки, продукти, а також надаючи моральну і психологічну підтримку.

 

Однак, напередодні Дня волонтера Кабінет Міністрів України затвердив нові правила завезення гуманітарної допомоги в Україну, які набрали чинності з 1 грудня 2023 року.

 

Нові правила передбачають повну цифровізацію процесів реєстрації, декларування, звірки та звітності щодо гуманітарної допомоги, яка ввозиться в Україну. Вони скасовують практику завезення та «нульового» розмитнення гуманітарної допомоги за листами-зверненнями від військових частин та підрозділів, якою користувалися більшість волонтерів.

 

Нові правила викликали численні скарги та попередження від волонтерів та військових, які вважають, що вони уповільнять, а то й паралізують процес ввезення та розподілу гуманітарної допомоги в Україну. У цей день ми закликаємо Кабмін переглянути ці правила та не перешкоджати волонтерському руху України, позаяк від нього буквально залежить наша перемога у війні з росією.

Новини

Verified by MonsterInsights