Автор:
КОНСОРЦІУМ
Поділитись:

У лютому 2024 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував нову послугу в «Дії» — укладання шлюбу онлайн через відеозв'язок.

За його словами, це буде унікальна для всього світу можливість, яка дозволить військовим, які перебувають на передовій, одружитися дистанційно. Процес передбачатиме кілька етапів верифікації.

 

Ця ініціатива є частиною стратегії цифровізації державних послуг, яка має на меті полегшити життя громадян та зробити їх більш доступними та зручними. Однак, не всі громадяни можуть скористатися цією можливістю. Якщо ми говоримо, що ця можливість ініційована саме на користь військових, то чому та частина з них, які ідентифікують себе як ЛГБТІК+ — виключені з цього?

 

Це не перший раз, коли ЛГБТ спільнота виключається з цифрових інновацій. У лютому 2023 року було запущено послугу подання заяви на шлюб онлайн через застосунок «Дія». Багато ЛГБТ-пар скористалися цією можливістю та подали заяви на шлюб, але отримали відмови від ДРАЦСу, оскільки чинне законодавство України визнає шлюб лише як союз чоловіка та жінки. Це викликало хвилю протестів та критики з боку правозахисників, ЛГБТ активістів та європейських інституцій.

 

Втім, Комітет з питань цифрової трансформації був одним з небагатьох, хто підтримав законопроєкт №9103 про реєстровані партнерства. Це сталося в травні 2023 року. Сьогодні ми закликаємо Мінцифру сприяти не тільки цифровому, але й ціннісному перетворенню держави. Говоріть про партнерства. Підтримуйте партнерства. Сприяйте партнерствам.

Новини

Verified by MonsterInsights