Автор:
CONSORTIUM
Поділитись:

34-річний Алекс, представник, без перебільшення, однієї з найблагородніших професій для нашої країни.

Забігаючи трохи наперед в цій історії, ми лиш коротко зазначимо: в його шляху ми бачимо гіркий досвід української нації. Талановитих, працьовитих людей, руки та турбота яких спроможні прогодувати себе й усіх, кому треба. І як тоді, то й зараз так – ворог в нації той самий. І методи його одні.

Хлопець родом з Донецька, і він ніколи не міг уявити, наскільки кардинально може змінитися життя.

Ще в далекому 2000 році, під час свого першого візиту до Києва, він закохався в це чарівне місто з першого погляду. Його вразила унікальна атмосфера української столиці. Та тоді Алекс навіть не здогадувався, що через 14 років йому доведеться назавжди залишити рідний Донецьк через початок так званої російської “антитерористичної операції” (АТО).

“Я сподівався, що все це швидко закінчиться, але реальність виявилася зовсім іншою”, – з сумом згадує Алекс. Повернувшись з відпустки в 2014 році, він став свідком шокуючої картини – вулиці Донецька були заповнені озброєними чоловіками. “Я зрозумів, що треба негайно тікати, але куди?” – ділиться він своїми переживаннями.

На щастя, Алекс був не один у цій складній ситуації. Разом зі своїм коханим хлопцем вони прийняли непросте рішення залишити все, що було їм важливим – рідних, друзів, бізнес, дім – і шукати притулку в сестри Алекса в Приморську. Там вони прожили майже рік, але для Алекса, як корінного містянина, було вкрай важко адаптуватися до сільського життя. Тому пара вирішила спробувати щастя в столиці.

Київ не відразу прийняв їх з розкритими обіймами. Знайти роботу та житло виявилося справжнім викликом, особливо зважаючи на те, що хлопці – гей-пара. Але, як завжди казала мудра бабуся Алекса, “було б бажання, вміння знайдеться”. Завдяки своїй професії, Алекс швидко знайшов роботу пекарем, а його хлопець влаштувався на відомий український телеканал.

Через три роки наполегливої праці вони змогли взяти кредит і придбати омріяну квартиру в мальовничому Ірпені. Здавалося, що життя нарешті посміхнулося їм, і все налагодилося.

Але доля приготувала нове випробування – хлопець Алекса серйозно захворів, і на лікування були потрібні чималі кошти. А в лютому 2022 року розпочалося російське повномасштабне вторгнення.

“Клятi кацапи вирішили дістати нас і тут”, – з болем в голосі промовляє Алекс. – “Нам знову довелося залишити своє маленьке щастя”.

У пошуках притулку пара знайшла підтримку небайдужих людей і почала шукати нові можливості. Саме в цей непростий час Алекс дізнався про ГО “АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ” та нашу програму грантів на навчання, яка реалізується за підтримки UNAIDS.

“Я подумав, а чому б не ризикнути?” – згадує він. – “Мене завжди цікавив SMM”. Зібравшись з думками, Алекс подав заявку і отримав омріяний грант. Навчання давалося нелегко, особливо в поєднанні з роботою пекарем. “Мій мозок іноді закипав”, – з посмішкою зізнається Алекс.

Але завдяки підтримці досвідченого викладача та згуртованої групи, він знайшов в собі сили не здаватися. Зараз Алекс ще не бачить себе в ролі професійного SMM-спеціаліста, але не виключає можливості спробувати себе у ролі блогера.

“Треба ще трішки зібратися з думками, доопрацювати пару завдань, і можна сміливо відчиняти двері в нове життя, сходити як нова зірка на небі”, – жартує він. А ми віримо – в нього, в них, все вийде.

Попри всі життєві негаразди та випробування, Алекс не втрачає свого оптимізму та віри в краще. Його найбільша мрія – відкрити власну затишну пекарню. А ще він щиро закликає всіх не опускати руки і триматися разом.

“Ми з моїм коханим цього року святкуємо 15 років разом”, – з неймовірною гордістю ділиться Алекс. – “Не бійтеся і у вас все вийде”.

Історія Алекса – надихаюче свідчення незламності українського духу, сили кохання та віри в себе. Завдяки своєчасній підтримці ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» та UNAIDS він зміг відкрити для себе нове покликання та не втратити надію на світле майбутнє.

І хоча попереду ще довгий та тернистий шлях, Алекс знає, що він не самотній на цьому шляху, і що разом ми здатні подолати будь-які перешкоди. Ця програма, як і безліч інших, що реалізує ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» можлива завдяки людям. Великій небайдужій спільноті, обʼєднаній, та водночас – розкиданій по всьому світу. Це спільнота друзів, волонтерів, партнерів та меценатів, яким не байдужа твоя доля. І які хочуть тобі допомогти.

Якщо ти людина з числа ЛГБТІК+, переходь за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ. Тут ти знайдеш повний спектр допомоги, яку надає ГО «АЛЬЯНС.ГЛОБАЛ» (організація є частиною Національного ЛГБТІ-консорціуму). Разом, і до перемоги 😉

Новини

Verified by MonsterInsights