Що ми робимо
Національний ЛГБТІ-Консорціум #LGBTI_PRO #MSM_PRO – платформа організаційної взаємодії українських громадських лідерів, що працюють з метою розширення прав і свобод людини, а також забезпечення гідного рівня життя і високої якості надання послуг
Наша Консорціумна робота розпочата у 2018 році та здійснюється на підставі Меморандуму про співробітництво.
Ми поважаємо свободу самовираження, засуджуємо будь-які форми насильства над людською особистістю та підтримуємо свідоме та етичне ставлення всередині суспільства. Консорціумна діяльність є інклюзивною до усіх суспільних рухів, які діють у напрямку розширення прав і свобод людини та підвищення рівня особистої відповідальності громадянина.
Ми віримо, що запорукою щасливого і процвітаючого суспільства є побудова дорослих і партнерських стосунків як між державою та громадянином, так і серед громадян між собою. Ми поважаємо свободу совісті та прагнемо до конструктивного діалогу з усіма учасниками суспільно-політичного життя країни для взаєморозуміння та об'єднання зусиль для розбудови та укріплення українського суспільства.
Рівні права і свободи
Ми співпрацюємо з урядовцями та представниками органів влади усіх рівнів та використовуємо усі можливі способи інтеграції у державну систему прийняття рішень
Національний ЛГБТІ-Консорціум #LGBTI_PRO #MSM_PRO – платформа організаційної взаємодії українських громадських лідерів, що працюють з метою розширення прав і свобод людини, а також забезпечення гідного рівня життя і високої якості надання послуг для осіб, які входять до груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ.
-
Реєстроване цивільне партнерство
Сучасний і відносно новий для міжнародного права правовий інститут, що є однією з гнучких форм регуляції стосунків у сімейних парних союзах, незалежно від статі осіб, які в такому союзі перебувають.
Детальніше -
Злочини, мотивовані нетерпимістю
Чинний КК України визнає існування лише трьох ознак нетерпимості в тій послідовності, в якій вони декларувалися ще за радянських часів, — расова, національна та релігійна нетерпимість — і на цьому ставить крапку, тому що в совку «не було» (в лапках) злочинів ані проти мігрантів, ані проти ЛГБТ, ані про людей за станом їх здоров'я, як-от наприклад проти людей, які живуть з ВІЛ.
Отже, наш законопроєкт усуває ці вади, або як кажуть юристи, заповнює лакуни законодавства. 9 квітня наша колега Ольга Василевська-Смаглюк зареєструвала законопроєкт про внесення змін до КК, який називається «щодо протидії злочинам на грунті ненависті за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності». Ми абсолютно переконані, що ознаки сексорієнтації та ґендерної ідентичності самі по собі випинати не треба. Так, вони обов'язково мають бути в переліку можливих підстав нетерпимості, але обов'язково через кому, поруч з усіма іншими ознаками, яких там бракує. Якщо ми як депутати вважаємо, що наша колега подає недосконалий законопроєкт, то за регламентом у нас є два тижні, щоб за цією ж темою подати альтернативний законопроєкт.
Саме цим правом ми й скористалися. -
Адвокація донорства крові для ЛГБТ
Станом на 3 червня 2021 року, у Міністерстві охорони здоров'я підтвердили, що в Україні скасовано заборону для гомосексуальних людей бути донорами крові. У відомстві додали, що відповідно до п'ятого пункту наказу МОЗ № 207 з дати набрання чинності нового наказу (6 квітня 2021 року) усі особи, які були постійно або тимчасово відсторонені від донорства, поновлюються в донорстві та допускаються до подальших донацій за умови відповідності положенням цього наказу. Дискримінаційне словосполучення «гомосексуальні стосунки» фігурувало у законодавстві про донорство крові більш ніж п'ятнадцять років! І хоча попереду ще багато роботи, ми впевненено можемо святкувати цю перемогу.
Позиція держави
Після багатьох років дискусій та затримок, Уряд нарешті виявив політичну волю до прийняття законопроєкту про зареєстроване цивільне партнерство. Серед підписантів та підписанток ми маємо як голів комітетів, так і голів партій. Це потужний сигнал про те, що омріяні партнерства, у тому числі для одностатевих пар, вже не за горами, а за пагорбами!
ДетальнішеГромадське здоров'я
У 2022 році Уряд України прийняв нове законодавство про ВІЛ. Він гарантує універсальність доступу до послуг у зв’язку з ВІЛ для всіх, хто фактично перебуває в Україні, включаючи людей без українського громадянства і біженців.
Закон вводить у законодавче поле відому багатьом доконтактну профілактику, або PrEP.
Закон вводить у законодавче поле самотестування: можеш сам себе перевіряти на ВІЛ — самостійно чи з допомогою консультанта — і це так само просто, як поміряти собі температуру.