Автор:
КОНСОРЦІУМ
Поділитись:

Стамбульська конвенція, ратифікована Україною 20 червня 2022 року, набула чинності 1 листопада 2022 року.

Її мета – запобігти насильству стосовно жінок і домашньому насильству, та утворити ефективні інструменти захисту постраждалих.

Чи є результати?

– Кількість звернень збільшилася. З 1 листопада 2022 року до 1 грудня 2023 року на Національну гарячу лінію з запобігання домашньому насильству надійшло 103 242 звернення. За 2023 рік поліція зареєструвала 136 944 випадків домашнього насильства.

– Було створено нові інституції. Зокрема, утворено координаційний орган з питань запобігання та протидії домашньому насильству. Розпочато роботу притулків для постраждалих.

– Було змінено законодавство. Введено кримінальну відповідальність за домашнє насильство. Посилено захист постраждалих від домашнього насильства.

– Проте залишаються й виклики. Не всі постраждалі знають про свої права та можливості отримати допомогу.Все ще не вистачає ресурсів для забезпечення роботи новостворених інституцій.

 

Думка Національного ЛГБТІ-консорціуму

Ми вважаємо, що Стамбульська конвенція – це крок у правильному напрямку. Вона дає надію постраждалим, певні перепони на шляху її імплементації все ще існують. Лише час покаже, чи має Україна політичну (саме політичну) волю на її повноцінну імплементацію.

Новини

Verified by MonsterInsights